Závod pro dobrou věc
18. 1. 2020

O nás

Jsme neziskový SPOLEK CH.K.S, spolek tří rodin Chwastkovi, Krausovi a Sikorovi, které spolu tráví volný čas a dovolené. Jsme hodně aktivní, rádi sportujeme a pokud nám čas dopřeje, jsme stále někde v terénu. V současnosti máme všichni malé děti a naše priority se změnily. Chceme dělat něco smysluplného a tuto myšlenku, že sportem a zábavou se dá pomáhat ostatním, ukázat našim dětem.

V roce 2015 vznikla v hlavě Janusze Sikory myšlenka zorganizovat amatérské biatlonové závody. A kdo zná Janusze, ten ví, že se do všeho vrhá po hlavě, myšlenky mění v realitu, a my se do toho vrhli s ním.

Proto se v roce 2019 uskutečnil nultý ročník těchto amatérských závodů, a začínalo se opravdu od nuly. Počasí nám nebylo příliš nakloněno a kvůli silnému větru se datum závodu měnilo, až se nakonec běželo bez sněhu, a to doslova běželo. Nicméně ani bláto neodradilo největší nadšence si běžky na nohy obout (či si je vzít do rukou) a zdolat trať v o to náročnějších podmínkách. Z reakcí dobrovolných pokusných závodníků ale bylo jasné, že i ne příliš biatlonové podmínky nebyly překážkou v zábavě a nadšení podpořit Januszovu myšlenku. Bylo to super a nám se jen potvrdilo, že má smysl dělat závod pro dobrou věc.

Proto je před námi první ročník biatlonového závodu pro amatéry a my doufáme, že se jeho konání stane tradicí a pomůžeme tak několika dětem najít cestu ke sportu a radosti.

o nas spolecna1